Кафедра Педіатрії №1

Боброва Віра Іванівна

Професор кафедри, доктор медичних наук,

Вища лікарська категорія з педіатрії і гастроентерології

 

Боброва Віра Іванівна,  закінчила у 1991 році педіатричний факультет Харківського медичного інституту. Після закінчення в 1992 р. інтернатури, протягом п’яти років працювала в поліклініці №1 міської дитячої лікарні №23 м. Харкова спочатку  дільничним лікарем, а потім на посаді завідуючого педіатричним відділенням. З 1997 р. по 2005 р. працювала на кафедрі дитячої гастроентерології Харківської медичної академії післядипломної освіти: 1997 - 2000 рр. – аспірант,  2000- 2003 рр. – асистент, 2003-2005 рр. – доцент. У 2000 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Клінічна значущість вивчення біоценозу товстої кишки при хронічних гелікобактер-асоційованих захворюваннях органів гастродуоденальної зони у дітей». З 2005 по 2012 рр. працювала доцентом кафедри педіатрії №1 НМУ імені О.О. Богомольця. У 2012 р. захистила докторську дисертацію на тему: «Клінічні і морфо-функціональні особливості формування рецидивуючого перебігу хронічної гастродуоденальної патології у дітей та її патогенетичне лікування». З 2012 р. працює на посаді професора кафедри педіатрії №1 НМУ імені О.О. Богомольця. Вчене звання «Професор» присвоєно у 2015 році.

         Стаж роботи 25 років, науково-педагогічний складає 16 років.

Наукові інтереси пов’язані з дитячою гастроентерологією, дитячою алергологією. Боброва В.І автор 140 друкованих праць. У тому числі монографія: «Хронічний гастродуоденіт у дітей. Сучасні методи діагностики, лікування і профілактики», посібник: «Захворювання органів гастродуоденальної зони у дітей» з грифом МОЗ України  для студентів вищих медичних закладів ІV рівня акредитації. 6 патентів, 16 методичних рекомендацій; співавтор підручника «Педіатрія» з грифом МОЗ України  для студентів вищих медичних закладів ІV рівня акредитації з україномовним, російськомовним та англомовним навчанням.

На основній базі кафедри (Дорожня клінічна лікарня №1 Південно-Західної залізниці м. Києва), Віра Іванівна проводить лікувально-консультативну роботу та  ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. Проводить консультативний прийом дітей, що були направлені поліклініками міста Києва та дітей з різних регіонів України.

Сфера навчально-педагогічної відповідальності на кафедрі педіатрії №1:

- Читає лекції для студентів ІІІ і ІV курсів, проводить практичні заняття для студентів ІV, V і VІ курсів.

- Проводить підсумковий контроль знань, вмінь та практичних навичок для студентів всіх курсів.

- Проводить випускні державні іспити з педіатрії для студентів VI курсу.

Боброва В.І. є  членом спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 при ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України». Вона є віце-президентом асоціації дитячих гастроентерологів та нутриціологів України, член асоціації педіатрів України.